29 09 2013spokojna niedziela...

Główną atrakcją dzisiejszego dnia... nie, nie był maraton warszawski, my raczej mało sportowo... Byliśmy w Żywicielu i zjedliśmy obiad pod fotą ze mną...

Jedzonko smaczne, a ja zadowolona bardzo, że tak mi już włosy odrosły! o!

 

26 09 2013foto

Do zobaczenia jutro w Głogowie, a tak było wczoraj w Warszawie... I ponoć to słońce, które wyszło po południu ma zostać na dłużej. Niech zostanie, tylko jesień bywa taka malownicza... :)

Panie Krzysiu - dziękuję bardzo!

Przeczytałam w "Zwierciadle" wywiad z panią Martą Lipińską, no i muszę się podzielić.

Pani Marta zapytana o to co jest najważniejsze w życiu, odpowiada: "Pogodzenie ze sobą. Ułożenie w sobie hierarchii ważności. Życie w pewnej harmonii marzeń, wyobrażeń i uczciwości. Odrobina szczęścia się przydaje."

Życzmy sobie zatem szczęścia!

fot. Krzysztof Rajczyk

 

23 09 201327 września - spotkanie w Głogowie

W Lądku było cudnie! Spotkanie z czytelnikami energetyczne... żal, że tak szybko (tradycyjnie za! szybko) weekend się skończył.

A już w następny...

Serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie w najbliższy piątek (27 września) o godz. 18:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie, przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Opowiem o książkach, pisaniu, o podróżach (z moimi dwoma synami) do Danii, Norwegii, Kanady, RPA, Nepalu i Szkocji... a także o górach i to tych najwyższych, bo od nich wszystko się zaczęło.

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia!

Może razem uda nam się zobaczyć podwójną tęczę, tak jak nam kiedyś w Norwegii. Było to na zakończenie bardzo ważnego dla mnie dnia, pełnego emocji i wielkich nadziei (niespełnionych co prawda) na przyszłość :) Tak to czasem w życiu bywa... zdjęcie przetrwało, a nadzieje, no cóż płonne :)

 

 

25 09 2013Foty z Lądka

Dzięki uprzejmości mojego kolegi Piotrka Dymusa, który zrobił mi foty podczas Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju - można (moim zdaniem) poczuć choć trochę ten nastrój :)

23 09 201325 września tuż po 9:00 w TVP2

W najbliższą środę - tuż po 9:00 będę jednym z gości programu "Pytanie na śniadanie". Będziemy opowiadać o działalności Fundacji NAGLE SAMI.

Serdecznie zapraszam przed obiorniki :)

Nasz występ można obejrzeć tutaj

12 09 201322 września w Lądku Zdroju

22 września o 14:00 w ramach Festiwalu Filmów Górskich w Lądku Zdroju opowiem o Memoriale Piotrka i o mojej książce "Wakacje w Nepalu". Tuż po mnie wystąpi Simone Moro - włoski himalaista, u którego byliśmy dawno temu na zimowisku z przygodami... przebiliśmy oponę i jeździliśmy przez cały wyjazd na letnim zapasie, ze względu na gwałtowne opady śniegu, musieliśmy kupić łańcuchy - jako, że nie było w odpowiednim rozmiarze, to wzięliśmy ciut większe - no i pasażer musiał co kilkanaście kilometrów wyskakiwać na śnieg i mróz, i ściągać te luzujące się łańcuchy, staliśmy w korku, ale tak dosłownie, do tego stopnia, że przez 3 godziny spaliśmy w samochodzie będąc na lewym pasie autostrady, ale oprócz tego jedliśmy najlepsze makarony świata, wypiliśmy morze wina, jeździliśmy na nartach do upadłego, a przede wszystkim zobaczyliśmy na własne oczy, że sława Simone we Włoszech - ma moc, oj ma!

Wszystkich, którzy nie byli nigdy w Lądku serdecznie zapraszam, tych co byli nie muszę przekonywać... Lądek jest miejscem tak urokliwym, że trzeba do niego wracać... Poza prelekcją będę się też po uzdrowisku przechadzać, zatem do miłego spotkania!

W trakcie Festiwalu swoje prelekcje będą mieć zwycięzcy dwóch pierwszych Edycji Memoriału Piotra - Stefan Czerniecki opowie o Wenezueli, Szymon Kowalczyk o Czadzie.

Więcej informacji o programie Festiwalu można znaleźć tutaj

19 09 201320 września - wernisaż w Żywicielu na Żoliborzu

Zapraszam serdecznie - na tym kolorowym poniżej to ja :) a zdjęcie w całości można zobaczyć już od jutra w Żywicielu na warszawskim Żoliborzu. Szczegóły poniżej.

16 09 2013natemat.pl i portalgorski.pl

Zapraszam do przeczytania wywiadów ze mną, które pojawiły się w ostatnich dniach "Opowieść o cierpliwości" to wywiad, który pojawił się na Portalu Górskim, a na natemat.pl opowiadam o działalności mojej Fundacji NAGLE SAMI.

Pochwalę się :)

Dziś ruszył bezpłatny telefon wsparcia Fundacji NAGLE SAMI - pod numerem 0 800 108 108 w dni powszednie od 16 do 20 dyżurują psychologowie, którzy pomogą w tematach związanych ze stratą i przeżywaniem żałoby.

Dziś także ruszyła nowa strona Memoriału Piotra Morawskiego "Miej odwagę!" www.miejodwage.pl

Dzieje się... na nudę nie narzekam. W tym wszystkim próbuję uczestniczyć w treningach moich synów, pisać tę beletrystykę i czasem także pożyć...

Dobrego popołudnia życzę :)

15 09 2013Zapraszam na allegro - Zostają góry - znów dostępne

Z radością informuję, iż książka Piotra Morawskiego "Zostają góry" jest znów (CHWILOWO!) dostępna na allegro.pl

Książki sprzedawana na allegro pochodzą ze zwrotów, nie planuję w najbliższym czasie wznowień.

Krótka informacja o książce, czy raczej pięknym albumie jakim jest "Zostają góry":

„Zostają góry: Opowiadania – Felietony – Wspomnienia” pokazuje wiele talentów, jakie miał mój mąż Piotr – himalaista, świetny sportowiec, doskonały felietonista, utalentowany fotograf.

Rok po śmierci Piotra pojawiła się książka jego autorstwa - jest to zbiór tekstów Piotra, opisujących poszczególne wyprawy,  felietony, które publikował na łamach magazynu „Góry”, a także dodatkowo 6 wspomnień przyjaciół i partnerów wspinaczkowych Piotra oraz moje wspomnienie. W skład publikacji wchodzą również doskonała zdjęcia, które robił Piotr.

Więcej informacji o Piotrku można znaleźć na www.piotrmorawski.com a także na stronie Memoriału Piotra "Miej odwagę!"

A ja wczoraj na Polu Mokotowskim - w ramach akcji "Czytasz, słuchasz.. Czwórka!" czytałam fragmenty moich "Wakacji w Nepalu", a także właśnie "Zostają góry". Nadal czytanie książki Piotrka nie było dla mnie łatwe, głos mi się łamał, ale cieszę się, że mimo wszystko - dałam radę :)

 

15 09 2013Jesienne zapachy

Jesień ma wiele zapachów... u nas dziś śliwkowy... robię powidła!!!

Tak było dwie godziny temu...

Tak jest teraz... i pachnie tak, że ciężko wytrzymać bez knedli :)

 

12 09 2013w sobotę - 14 września o 11:00 w Warszawie

W najbliższą sobotę wezmę udział w akcji „Czytasz, słuchasz… Czwórka!” organizowanej przez Polskie Radio Czwórka, od godziny 11:00 będę czytać fragmenty mojej książki "Wakacje w Nepalu".

Wszystkich, którzy mają chęć posłuchać na żywo - serdecznie zapraszam!

Istnieje także możliwość słuchania w radio:

"W ramach „Czytasz, słuchasz… Czwórka!”, dzięki mobilnej aplikacji Polskiego Radia lub na portalu moje.polskieradio.pl, będzie można posłuchać czytanych na żywo książek oraz fragmentów spotkań w dowolny miejscu świata. Tego dnia Mokotów zostanie objęty specjalną częstotliwością radiową  91,5 MHz, co umożliwi słuchanie transmisji z akcji."

 

 

10 09 2013bułki...

Miałam dziś sen, ten z tych ważnych.

Obudziłam się dwie godziny przed budzikiem, a potem spokojnie drzemałam kontemplując wydarzenia i słowa ze snu. Gdy w końcu wstałam, za oknem było jeszcze szaro i... po raz pierwszy (być może w życiu, nie wiem, nie pamiętam) poszłam po bułki do piekarni.

Chyba przez kilka ostatnich lat czekałam, aż ktoś to zrobi za mnie. W moim mniemaniu męską rzeczą jest chodzić po pieczywo z rana... Poszłam sama i... od lat nie jadłam tak pysznego śniadania.

Można? Można! Jutro też pójdę :)