31 10 20121 listopada o 8:30 w Radio Czwórka

Jutro - 1 listopada - o 8:30 w Radiu Czwórka opowiadać będę o działalności mojej Fundacji NAGLE SAMI.

Zapraszam do słuchania!

W Warszawie Czwórki można słuchać na 92, częstotliwości w Polsce można znaleźć tu, a w sieci można słuchać tu

A potem pójdę z chłopakami pod tablicę Piotrka, która mieści się w krużgankach kościoła p.w. Św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej w Warszawie, a następnie wraz z rodziną na groby dziadków i pradziadków na Powązkach. Odwiedzimy i wspomnimy także znanych i mniej znanych, którzy byli lub wciąż są - dla nas ważni. A na koniec obowiązkowo - pańska skórka i obwarzanki dla młodzieży... Dobrego dnia!

29 10 201231 października tuż po 15:00 w Radio Czwórka

W środę - 31 października - tuż po 15:00 będę gościem Radia Czwórka. Opowiem o... Dublinie. Póki co nie napisałam przewodnika po Irlandii, ale z przyjemnością opowiem o stolicy zielonej wyspy i tamtejszych zwyczajach.

Do usłyszenia!

W Warszawie Czwórki można słuchać na 92, częstotliwości w Polsce można znaleźć tu, a w sieci można słuchać tu

28 10 2012Pociąg, Kraków, targi, pociąg...

I już po targach.

Czy było fajnie? Było mega fajnie! Dziękuję wszystkim Czytelnikom, którzy przybyli - tłumnie! aby spotkać się ze mną :) Było mi bardzo, bardzo miło.

Ten wyjazd do Krakowa był dość niecodzienny, ale o tym więcej pewnie dopiero wieczorem. Spróbuję, a czy się uda? :)

A oto zdjęcie z panią Dorotą i cudnym prezentem, który dla mnie zrobiła. Pani Doroto - dziękuję! I nie tylko za ten prezent!

 

22 10 201227 października od 12:00 do 13:00 na Targach Książki w Krakowie

W najbliższą sobotę - 27 października - od 12:00 do 13:00 na stoisku Olesiejuka (A42) - będę podpisywać książki.

Zapraszam! Zapraszam serdecznie! I do zobaczenia!

24 10 2012Listopadowy numer miesięcznika PANI

Ponoć już można kupić - najnowszy, listopadowy numer miesięcznika PANI... A w nim zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną pod tytułem "Myślę o tobie z uśmiechem" :)

24 10 2012Strona naglesami.org.pl

Dziś ruszyła!!!!!....
Strona mojej Fundacji Nagle Sami - zapraszam tu

Jest to dla mnie wielkie radość, wielkie wydarzenie i przeżycie. To taki mój mały początek już prawdziwego życia i działania fundacji. Do tej pory wszystko co robiłyśmy - to analizy, pliki exelowskie, poszukiwania osób chętnych do pracy i do pomocy, pisanie tekstów, szukanie pomysłów jak na fundację zarobić, szukanie lokalizacji na grupy wsparcia, na biuro fundacji... Wiele spraw jest nadal w przygotowaniu, ale - zespół jest! entuzjazm jest! strona i profil na FB są... Cieszę się, bardzo się cieszę :) Zapraszam do cieszenia się ze mną!

Na dole strony znajduje się informacja i podziękowania. Jako, że to dla mnie bardzo ważne... a na dół strony www często nikt nie zagląda, to publikuję również tu

Fundacja działa dzięki zaangażowaniu Olgi Morawskiej, Karoliny Skrzypczyk i Eji Trzcińskiej. Pomagają nam Julka, Wiktoria, Kasia, Kamila, Marysia, Natalia, Asia, Joanna, Ola, Iza, Marta, Magda, Michał, Piotrek, Wojtek, Marek, zespół Kamy. Jeśli o kimś zapomnieliśmy to bardzo przepraszamy. Poprawimy z czasem:) Dziękujemy za wiarę w naszą Fundację - przede wszystkim naszym rodzinom, przyjaciołom i wszystkim, którzy codziennie wspierają nas dobrym słowem. Fundacja Nagle Sami działa dzięki temu, że tworzymy ją codziennie razem!

23 10 2012Mądrości

Motto na dziś:

"Nie narzekaj, że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt!"

Przysłała mi dziś rano przyjaciółka. Zobaczyła na warszawskim murze... Podoba mi się bardzo, też sobie napiszę na swojej ścianie kuchennej :)

Dobrego dnia!

 

21 10 2012Poprawa

To był naprawdę dobry weekend.

Przestał mnie boleć przeciążony (szkoda gadać od jakich głupot!) kręgosłup, byłam na urodzinach mojej przyjaciółki - i wyszłam prawie ostatnia, pogoda dopisała, zatem spacery, place zabaw i zajęcia sportowe... a co za tym idzie humor też dopisał :)

Obiecuję poprawę... będę pisać częściej i dłużej... i tylko chwilowo mi nie wychodzi. Dużo tego życia... ot co:)

 

17 10 2012Radio PIN i magazyn n.p.m.

W zakładce "media o mnie" można już posłuchać wywiadu ze mną z ubiegłego tygodnia w radio PIN.

W kioskach zaś właśnie pojawił się listopadowy numer magazynu "n.p.m", a w nim wywiad z Pauliną Kozub, Sylwią Bukowicką i mną zatytułowany "Życie po życiu" - tutaj link do fragmentu artykułu - zapraszam serdecznie do czytania!

 

10 10 2012Dziś w radio Czwórka między 15, a 16, a jutro o 7:30

Dzisiaj - między 15, a 16, ponoć bliżej 16 będę opowiadać o Edynburgu.

Zapraszam do słuchania!

Jutro zaś o 7:30 będę opowiadać o Południowej Afryce!

W Warszawie Czwórki można słuchać na 92, częstotliwości w Polsce można znaleźć tu, a w sieci można słuchać tu

 

07 10 2012Płaszcz...

Żal mam do siebie... nic nie napisałam w ten weekend. Jakoś po roku nadmiernego zorganizowania i pisania na już, na zaś, natychmiast... nie potrafię się teraz wziąć. To nawet nie chodzi o to, że mi się nie chce, marzę o tym, aby mieć spokój i móc usiąść i pisać, wgryzać się w postacie, zwroty akcji lub ich brak... ale non stop robię coś innego - życie żyję, fundację robię, memoriał ogarniam i to tak... pisania nie ma :( a w środku aż huczy od pomysłów, chęci, a na koniec żalu do siebie, że nie umiem się wziąć.

A tak poza tym to wszystko dobrze:) zrobiłam porządki w szafach (trzech!), byłam na bardzo (moim zdaniem) udanym spotkaniu, tak sobie myślę - że głównie o motywacji... do życia, żeby tę walizkę dalej pchać... choć ja to zazwyczaj o walizkach myślę, że je się ciągnie... ale Grażyna Łobaszewska śpiewa inaczej niż ja robię i sobie wyobrażam, a jako, że jestem ostatnio chora na jej piosenkę, to jeśli ktoś ma chęć to tu można posłuchać

W związku z tym co za oknem, postanowiłam (po pewnej rozmowie) zainwestować w kolorowy płaszcz. Mam szary... a on do szarości może i pasuje, ale humoru nie poprawia.

 

06 10 2012Udany dzień

Co do za zaskakująca sobota. Gdy wychodziłam rano z domu siąpiło, było szaro-buro i nic nie zapowiadało tego, może radio zapowiadało, ale słuchałam akurat wypowiedzi polityków i oni raczej o niczym, a już na pewno nie o pogodzie... koło południa słońce zaczęło przebijać nieśmiało po to by koło 14 odważyć się i rozjaśnić Warszawę na całego. Jak dla mnie, tak jak dziś mogłoby być do grudnia... słońce, lekki wiaterek, ciepło na tyle, że spacer to sama przyjemność i tak jakoś powietrze dziś pachniało... Mój tata miał urodziny, całą trójką wyśpiewaliśmy mu kilka razy sto lat, no i że sto lat to za mało :) po czym moi synowie w ramach prezentów wykonali cuda różne z kasztanów i zapałek, ostatecznie na tyle im się podobały te rękodzieła, że dziadek nie dostał ani jednego... :)

Dziś po południu - Karina, która została wyróżniona w Memoriale mojego męża, zdobyła Pico del Veleta czyli osiągnęła cel swojej wyprawy. Bardzo, bardzo się cieszę! Zapraszam do obejrzenia zdjęć Kariny tu Niebawem dostanę pewnie także fotki ze szczytu. Ciszę się, że kiedyś wymyśliłam sobie ten Memoriał, robi się z tego pozytywna impreza podróżniczo-sportowa:)
 

04 10 20125 października w Radio PIN

Jutro - 5. października - od 14:20 w radiu PIN będę opowiadać o mojej książce pt. "Góry na opak" i o Memoriale im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę!". Zapraszam do słuchania!

W Warszawie radia PIN można słuchać na 102 FM, pozostałe częstotliwości i informacje jak słuchać w sieci tu

 

02 10 2012Szkoła, radio, praca...

U mnie zazwyczaj dzieje się dużo, czasem za dużo. Staram się nad ilością pracy, spotkań, zobowiązań panować, ale niestety często mi się nie udaje, cóż próbuję dalej.

Dziś poza standardem czyli przedszkolem, szkołą i pracą (dla każdego coś miłego) byłam w Radio PIN gdzie opowiadałam o "Górach na opak" i o Memoriale im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę!", którego trzecia edycja niebawem ruszy. Audycji będzie można posłuchać w piątek, dam znać, o której dokładnie.

Byłam także na treningu, bo postanowiłam wrócić do sportowego trybu życia. Jak się ruszam to od razu głowa mi lepiej pracuje... to chyba jest uzależnienie od endorfin :)

A na koniec dotarłam do dentysty... i teraz (a już wieczór) chętnie bym wypiła wodę... tyle tylko, że nie ma mi kto podać ;)

Dobrego, spokojnego wieczoru!

Ja obejrzę.... Dextera :)