30 05 2012RPA i wreszcie wolność

Dziś jest premiera mojej książki o RPA!

Książka jest cudna i opowiada o miejscu, do którego mam wielki sentyment. Wracam stamtąd zawsze pełna nadziei - dobrej nadziei oczywiście ;)

Okładka wygląda tak...

A o wolności na piszę więcej jutro :)

 

26 05 2012Maj, maj, aj

Mamom - oczywiście wszystkiego najlepszego!

Czuję jak schodzi ze mnie ogromny stres, który sama stworzyłam... i do którego - co potworne! przywykłam. Na szczęście nie na tyle, żeby przestać go czuć... Miałam świadomość, że jest, gdzieś we mnie. I ostatnio... zaczął doskwierać - jak mała drzazga pod paznokciem najmniejszego palca u nogi. Gdy się chodzi w klapkach to może i nie czuć, że coś boli, ale już w butach na obcasie czuć, czuć na całego. Coś się zmieniło... nie planowałam tego. Może to ten wiatr, który ostatnio wiał z taką siłą, może to on, a może drzazga nawet pod najmniejszym paznokciem z czasem przemienia się w stan zapalny, który można tłumić, ale jednak nie w nieskończoność.

I tak jakoś pierwszy raz od dawna jestem spokojna.

Stonesi grają koncertowo, a ja mam nadzieję, że ten spokój szybko mnie nie opuści.

Maj, maj, aj! ;)

25 05 201226 maja o 11:10 w Radiu dla Ciebie opowiem o Danii

Jutro - o 11:10 będę gościem programu "Leniwa sobota" w Radiu dla Ciebie - w Warszawie na 101 MHz, a w okolicach tu można znaleźć więcej informacji, można także posłuchać w internecie.

Będę opowiadać o Danii!

Zapraszam do słuchania.

25 05 2012To już dziś

Przepraszam za to, że mało piszę w tym miesiącu. Są dwa powody, pierwszy prozaiczny - pracy za dużo, drugi mniej oczywisty, a jednak - melancholia mnie jakaś ogarnęła i trzyma... ale dziś z wielką radością spotkam się ze wszystkimi, którzy mają czas i chęć...

Dołączam informację z radia wnet

22 05 2012Plakat

14 05 201225 maja o godz. 19:00 spotkanie w Warszawie

Zapraszam serdecznie na spotkanie - 25 maja (w piątek) - o godz. 19:00 w warszawskiej kawiarni Pineska przy ul. Wilczej 71.

Więcej informacji niebawem.

Do zobaczenia :)

Będę mówić (oczywiście dużo za dużo:), pokazywać zdjęcia z podróży, chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zapraszam!

17 05 2012O targach książki i nie tylko

Tradycyjnie już zapraszam do przeczytania relacji pani Magdy tym razem z Targów Książki.

Tonę właśnie w pracach nad książką... I stąd ta cisza na blogu.

Wyciszyć się muszę (kto mnie zna, ten wie, że wyciszenie to dla mnie trudna sztuka), usiąść (to sztuczka jeszcze trudniejsza), pisać z radością (to akurat jakoś zawsze:), uciec od tego wszystkiego co tu i teraz (i to jest niemalże ponad moje możliwości...) i skupić na pracy... Tia...

Od jutra ponoć ma być ciepło, zatem ja czekam tego ciepła to będę pisać siedząc na ogródku! o!

 

 

 

13 05 2012Wczoraj było fajnie

Ależ wczoraj było fajnie. Wszystkim, którzy przyszli serdecznie dziękuję - za bycie, za słowa, za spotkanie!

Czy ja już kiedyś pisałam, że ja bardzo lubię jak ludzie listy piszą i że staram się (staram się, nie zawsze wychodzi) odpowiadać... Dziś pan Marek trafił w to nad czym ja rozmyślam od jakiegoś czasu. Panie Marku dziękuję za to zdanie (tak, tak wiem, że zaczerpnięte...) "Jak droga nie chce dać się znaleźć to trzeba pójść w przeciwnym kierunku" Tak to jest to! Zapisałam na swojej ścianie z sentencjami:) Dziękuję!

07 05 201212 maja o 16:30 w Warszawie

W najbliższą sobotę, od 16:30 do 17:30, na targach książki w Pałacu Kultury w Warszawie - na stojsku FK Olesiejuk  - będę podpisywać swoje:) książki.

Zapraszam serdecznie!

Wróciłam i jestem. Przede mną bardzo intensywny tydzień, po bardzo emocjonującym i co tu kryć - pełnym wydarzeń i wrażeń długim weekendzie... Rozchorowałam się tak, że... nie będę opowiadać - takiego zapalenia gardła nie miałam w życiu! Ale teraz lekarstwa sobie działają, a ja się rozkręcam... aż strach pomyśleć co z tego będzie... :)

11 05 2012Obudziłam się dziś

Obudziłam się dziś w wyjątkowo złym humorze.

Obudziłam się półtorej godziny przed budzikiem, następnie przewalałam się z boku na bok tylko po to by wstać upewniona w swym przekonaniu, że z niczym się nie wyrabiam i że sił mi brak. Mam zaległą setkę maili, zaległe pisanie, zaległą chorobę, bo w Gdyni (gdzie było super!) jakoś na chorowanie nie starczyło czasu... szkoda gadać.

Gdy już byłam pewna, że dzień zepsuty, że tylko konsekwentnie będę pogłębiać swoje przygnębienie - dzięki dwóm bliskim koleżaneczkom zaczęłam wracać do siebie - czyli do tej Olgi co jej się chce, ma siłę i daje radę... Wracam zatem! I będzie gites... może trochę wolniej, może nie na już, ale ogarnę większość z tego co zalega... od popołudnia skupię się na odpoczynku:) tak na dobry początek!

Nie zdążyłam napisać - widziałam w Gdyni kilka filmów - dwa które polecam to "Mój rower" - za historię - ciepłą, ciekawą i sprawnie opowiedzianą, za zdjęcia i wreszcie za muzykę! I "Jestem Bogiem" - słuchałam Paktofoniki na studiach, taka moda była wtedy na Uniwerku, historię Magika znam od lat... film wart obejrzenia. O "80. Milionach" pisałam już dawno... to mój faworyt na najlepszy film!

09 05 2012Wywiad ze mną w "Poradniku domowym"

W najnowszym numerze "Poradnika domowego" jest wywiad ze mną. Jak tylko zrobię skan to umieszczę na stronie póki co - zapraszam do kiosków:)