31 03 2012Za moim oknem

Za oknem pierwszy, wiosenny śnieg.

Wniosek z wczoraj - jak się cały dzień pisze, to jednak powinno się siedzieć na wygodnym krześle, bo dziś siedzieć trudno:(

Tak jakoś myślałam wstępnie o hulajnodze, rowerze i takie tam... ale chyba lepiej poszukam kaloszy i parasola.

Miłej soboty!

 

26 03 2012Ranek

Wstałam dzisiaj o 6:15... jeszcze niedawno była to 5:15. 

Niestety jestem tym typem, który jak wie, że ma wstać rano, to budzę się na wszelki wypadek przed budzikiem... Dziś obudziłam się o 5:05 czyli jeszcze w sobotę byłaby to 4:05... Słońca jeszcze nie było, za to był mróz... a my wczoraj kłącza malwy zostawiliśmy na ogródku, zatem wyszłam o tej 4., 5. znaczy i przyniosłam... Co za miły początek dnia...

Właśnie mi się przypomniało, że śnił mi się festiwal jazzowy w Montrealu...;)

No i chciałam się pochwalić, że mam już swój egzemplarz przewodnika po Norwegii i... całkiem, całkiem :)

 

25 03 2012Pisałam, pisałam aż...

Pisałam, pisałam, pisałam... w tym czasie chłopaki zasadzili mieczyki w naszym mikro ogródku - ciekawe co z tego wyrośnie:), usypali górę ziemi i już chcieli się brać do podlewania... ale czujnym okiem znad komputera zobaczyłam, że coś kombinują i powstrzymałam proceder.

Piękny dzień, choć wietrzny niemiłosiernie!

Czuć wiosnę i to najważniejsze...

 

 

 

22 03 2012Do poczytania

I jeszcze do poczytania tu

Oczywiście o Danii i Norwegii :)

 

 

22 03 2012W turystyce

I jeszcze do poczytania tu

Oczywiście o Danii i Norwegii :)

 

 

22 03 2012Polecam!

Tak pięknie za oknem... moja znajoma robi piękna zdjęcia. Zainteresowanym - polecam!

21 03 2012Klimat skandynawski...

Oczywiście ze względu na ciągnącą się chorobę... oszczędzę sobie porównań jak co się ta choroba ciągnie, no w każdym razie przez to chorowanie, nie do końca czuję, że to dziś (o radości!) nastał ten dzień gdy pojawił się mój przewodnik po Norwegii. Świat i życie niezależnie zupełnie od mojego chorowania i poczucia - próżni nie znoszą i... ze względu na informację PAPu o moich książkach i duńskich, i norweskich (zapraszam do poczytania tu) zaczęłam przeglądać zdjęcia i dwa szczególnie mi się spodobały, to pierwsze jest z targu rybnego w Bergen, drugie zaś z ptasiej wyspy Runde - próbowaliśmy zobaczyć gniazdujące tam maskonury - bezskutecznie:)

Ale my tam jeszcze wrócimy! o!

 

 

 

21 03 2012Premiera mojej książki o Norwegii

To już dziś! Dziś jest pierwszy dzień wiosny (choć słyszałam, że ze względu na rok przestępny pierwszy dzień wiosny był wczoraj.... jakoś mnie to nie przekonuje:)) i dzisiaj także jest premiera mojej nowej książki - subiektywnego przewodnika - tym razem opowiadam o wakacjach w Norwegii i nie tylko. Zapraszam do księgarń i powiem tak... ja książki też jeszcze nie widziałam, a do księgarni nie pójdę, bo nadal jestem chora (no może teraz to już tylko przeziębiona... ale jednak zalecenie lekarskie z wczoraj brzmiało tak: siedzieć w domu i się wygrzać!)

No to posiedzę... popiszę... a książkę (mam nadzieję) zobaczę już niebawem:)

 Polecam!

 

19 03 2012Wiosna tuż, tuż...

Wiosna tuż, tuż..

W najbliższą środę - 21 marca - będzie miała premierę moja książka z serii - Małe Wielkie Podróże, tym razem "Wakacje w Norwegii"... zapraszam do księgarń:) po trochę słońca z Norwegii!

Również - 21 pojawi się małe wydanie moich "Gór na opak", wszystkich, którzy nie mieli okazji... Zapraszam!

A okładka przewodnika (subiektywnego:)) o Norwegii wygląda tak...

 

 

 

16 03 2012Plamy na słońcu

Usłyszałam dziś w radio.

"Plamy na Słońcu, upał na ulicy
A dookoła sami groźni zawodnicy
Nic mnie nie zmusi dzisiaj do biegania
Mimo wszystko znów zasiadam zaraz do pisania"

Kazik dziś rano śpiewał o mnie:)

Siedzę i piszę... chora nadal, ale jednak już lepiej, już lepiej... plamy na słońcu... i posłuchać można tu

 

13 03 2012Ludzie listy piszą

Dziś będzie krótko, bardzo krótko - bo chora jestem nadal, na szczęście już nie leżę, tylko łażę i obsługuję pozostałych chorych:) - którzy już prawie zdrowi, ale za mali, żeby to oni mogli mnie obsługiwać:)

A zatem do rzeczy i padam na kanapę z gazetką jakąś mało wybitną, ale za to z dużą ilością pięknych zdjęć...

Dziękuję Wszystkim, którzy do mnie piszą. Największą radością w pisaniu - jak dla mnie - są maile od czytelników. Dziękuję zatem z całego serca! Wszystkim razem i każdemu z osobna! Licząc na spotkanie w realnym świecie, bo to dopiero jest przyjemność... :)

A od jutra - piszę dalej, kolejną książkę... dzieje się:)

 

11 03 2012Polskie radio do posłuchania

Zapraszam do posłuchania mnie w programie "Kulturalna Europa" w programie Pierwszym Polskiego Radia.

Moje wypowiedzi w audycjach z 28 lutego i 6 marca.

Miłego słuchania tu

 

 

11 03 2012Gdynia

Nie doleciałam do Gdańska, nie dojechałam następnie do Gdyni... ale zwycięzcy Memoriału mojego męża zostali ogłoszeni.

Zwycięzców, w moim imieniu ogłosił - Jaś Szulc, przyjaciel naszej rodziny, człowiek do którego i ja i Piotrek mieliśmy zawsze przeogromny sentyment...

O Memoriale i jego tegorocznych zwycięzcach więcej można przeczytać tu

 

 

11 03 2012Gdańsk

Dziś powinnam być w Gdańsku.

Powinnam ogłaszać zwycięzców w Memoriale im. Piotra Morawskiego "Miej odwagę!"

Powinnam...

A jestem?

W domu, na kanapie... pierwszy raz od trzech dni mam siłę wstać i sama sobie zrobić herbatę... I mam ochotę wypić herbatę... Zarazili mnie moi synowie... Bo przecież jak dzieci chore, to się na nic nie zważa, tylko robi się wszystko, żeby im ulżyć, żeby im było lepiej. Przynajmniej mamy takie jak ja, tak mają... No i jak z chłopcami było już ciut lepiej, to mnie złamało kompletnie. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak chora??? Nie pamiętam... Pomimo szczerych chęci, planów prawie od roku i przygotowań zapiętych na ostatni guzik, musiałam zostać w domu... A skoro ja zostałam w domu, to ktoś musi ogłosić zwycięzców, ktoś musi zwycięzcami się zająć, ktoś musi z prasą i tv:) porozmawiać... Ale na szczęście - mam trochę życzliwych ludzi tu i tam, niektórych z nich, mogę chyba nazwać przyjaciółmi, no i zastąpią mnie godnie i będzie wszystko, mam nadzieję, dobrze...

Chłopcy już prawie zdrowi, może jeszcze trochę i ja zacznę zdrowieć... a teraz herbata z cytryną i miodem;)

 

06 03 2012Dziś od 20:10 w pierwszym programie Polskiego Radia

Przypominam i serdecznie zapraszam - dziś od 20:10 w programie pierwszym Polskiego Radia - będę opowiadać o moich podróżach do Danii i mojej najnowszej książce "Wakacje w Danii".

Miłego słuchania!

04 03 2012Tak ładnie za oknem

Tak pięknie za oknem... że nie mam wątpliwości, że niebawem będzie wiosna!

Napisałam powyższe zdanie, po czym wyszłam na dwór... i okazało się, że fajnie jest tylko na obrazku... bo słońce... ale w rzeczywistości jest zimno!

Zimo - apeluję - poddaj się natychmiast! Ja chcę wiosny, ciepłej, miłej, kwitnącej... Najlepiej już od dziś!

Miłej niedzieli!

01 03 2012Fundacja Kukuczki

Jurek Natkański z Fundacji Kukuczki poprosił mnie ostatnio, żebym na swoją stronę wrzuciła baner informujący o tym, że Fundacja Kukuczki zbiera pieniądze (między innymi) dla moich synów. Para bardzo fajnych projektantów stron internetowych - na zlecenie Fundacji, zrobiła baner - a dla mnie praca nad nim, była samą przyjemnością! Bardzo się cieszę, że to już jest ten etap, że przeglądanie zdjęć czy robienie czegoś związanego z Piotrkiem budzi mnóstwo sentymentów... i powoduje uśmiech na twarzy.

Baner już jest (na stronie głównej) zatem się chwalę:)

Dodatkowo dziś wystartowała nowa, piękna strona Piotrka, pokazująca jego historię i dokonania. Serdecznie zapraszam, bo to kolejny powód, dla mnie dziś - do dumy:)

Co do wywiadu w radiowej Jedynce, to w przyszły wtorek - 6 marca, o godzinie 20:00, zapraszam do wysłuchania drugiej części wywiadu, a dopiero później będę mogła całość umieścić na stronie. Będę jeszcze przypominać.